Generowanie lead'ów, pozyskiwanie klientów w Warszawie

Prowadzisz swój biznes na terenie Warszawy? Szukasz nowych okazji biznesowych, potencjalnych klientów, szans na zwiększenie sprzedaży usług i produktów? Skontaktuj się z nami.

Pozyskiwanie klientów, generowanie leadów b2b – Warszawa

W marketingu internetowym jednym z głównych celów jest generowanie leadów, ponieważ to przybliża nas do efektywnej sprzedaży. Ale jak to zrobić, jak wygenerować odpowiedni lead, czym on w ogóle jest? Odpowiedzi na to pytania odnajdziesz w tekście. Warto również znać sytuacje makroekonomiczną Warszawy, aby móc w stolicy zająć się tym, co jest najbardziej dochodowe.

No to zaczynamy!

Pozyskiwanie klientów- jak zacząć?

Na początku warto zdefiniować termin lead – jest to osoba, lub firma, którą można nazwać potencjalnym klientem, ale problem w tym, że potencjalnymi klientami mogą być wszyscy, dlatego warto bardziej szczegółowo opisać lead. Są to osoby/firmy, które wykazały zainteresowanie danym produktem, bądź usługą, poprzez wypełnienie kwestionariusza, pozostawienie swojego maila, lub innych danych kontaktowych na stronie internetowej – to daje nam informację, że taka osoba ma określoną potrzebę konsumencką i powinna mieć przeznaczony budżet na sfinansowanie jej. Lead zawęża nam zbiór wszystkich konsumentów do zbioru konsumentów, którzy rzeczywiście chcą kupić dany produkt. 

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Jak zwiększyć sprzedaż w Warszawie?

  Jak zatem wygenerować lead? Generowanie leadów polega na identyfikacji konkretnych klientów (dzięki zgromadzonym danym kontaktowym), ich chęci kupna, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, w taki sposób aby zwiększyć efektywność danej firmy. 

  Istnieją 4 podstawowe etapy lead generation, a mianowicie: 

  1. Opis produktu, usługi, którą oferujesz potencjalnym klientom
  2. Zachęcenie użytkownika do skorzystania z twojej oferty i przekierowanie go na konkretną stronę, gdzie będzie mógł skorzystać z oferty
  3. Konkretna strona – inaczej strona docelowa, która zawiera ofertę oraz formularz, za pomocą którego potencjalny klient zostawi swoje dane kontaktowe
  4. Formularz, dzięki któremu zyskujemy informacje na temat leadu 

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  Największe firmy w Warszawie – top 10​

  Warszawa jest idealnym miastem na rozkręcenie własnego biznesu. Dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej Warszawa cały czas może dynamicznie się rozwijać. Władze miasta stały się bardziej otwarte na duże inwestycje, tak więc zaczęło się ich więcej pojawiać. Przedstawiamy Wam 10 największych firm, które wykorzystały potencjał Warszawy:

  1. Cyfrowy Polsat
  2. Ciech
  3. Inter Cars
  4. CD Projekt
  5. Boryszew
  6. Netia
  7. Meble Forte
  8. Idea Bank
  9. Polenergia
  10. Inter Europol Piekarnia Szwajcarska​

  Sytuacja makroekonomiczna Warszawy

  W 2018 dochody Warszawy wyniosły 17 mld 4,6 mln zł, wydatki zaś 16 mld 622,3 mln zł. Warszawa jest jednym z największych miast oferujących nowoczesne usługi biznesowe w naszym kraju. Badania z 2017 roku wskazują, że w stolicy 167 firm prowadziło działalność z tego sektora. 

  Na terenie Warszawy aktywnych było 158,5 tys. podmiotów, czyli 8,5% wszystkich podmiotów na terenie kraju (1 854,3 tys.) -jest to więc udział znacznie wyższy w porównaniu do udziału stolicy w ludności Polski (4,5%).

  Analiza struktury branżowej wskazuje, że wysoką pozycję Warszawa zawdzięcza rozwiniętemu sektorowi usług. Co piąta polska firma działająca w szeroko rozumianej dziedzinie informatyki jest zarejestrowana na terenie Warszawy.

  Również wysoką pozycję na tle kraju ma Warszawa w dziedzinie usług profesjonalnych, w kulturze i rekreacji.

  Niski jest natomiast udział Warszawy w takich dziedzinach aktywności gospodarczej, jak budownictwo (4,9%), handel (5,9%) i przemysł (6,0%).

  Każdego dnia w Polsce rejestruje się ponad 800 nowych firm, z wyłączeniem weekendów powstaje ich niemal 1200. W ciągu ostatniego roku przybyło około 304 tysiące niewielkich biznesów.

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  10 biznesów, dzięki którym szybko zarobisz milion w Warszawie

  Zakład barberski – mężczyźni w dzisiejszych czasach bardzo dbają o siebie i o swój wizerunek. Dlatego zrobiła się moda na barberów. Profesjonalne i kompleksowe zajęcie się fryzurami i brodami mężczyzn to strzał w 10 i szybki sposób, by zarobić duże pieniądze. 

  Usługi dla zwierząt – wszyscy kochamy swoje pupile, a opieka nad nimi sprawia taką frajdę, że coraz częściej koszty pielęgnacji naszych futrzanych pociech są zbliżone do kwot w setkach, a nawet tysiącach w przeciągu miesiąca. 

  Sklep ze zdrową żywnością – moda na zdrowe odżywianie nie mija, ludzie są w stanie wydać wiele pieniędzy za perspektywę dłuższego życia.

  Odnawianie mebli – szanse na powodzenie takiego biznesu upatruje się coraz większych trendach na meble z okresu międzywojennego.

  Parking osiedlowy – w Warszawie ciągle brakuje parkingów strzeżonych. Obawą, co do tego biznesu mogą być dość wysokie czynsze (powyżej 5 tys. zł/mies.), jednak mimo tego można na takim parkingu sporo zarobić – około 6 tys. miesięcznie. 

  Studio tatuażu – młodzi ludzie kochają tatuaże, a szczególnie to, że uważają się wtedy za jednostki unikatowe. Sposób wyrażania siebie jest bardzo istotny, tak więc fanatycy nie szczędzą ani grosza na dzieła, które wychodzą spod rąk wykwalifikowanych tatuażystów, a co najlepsze, nikt nie poprzestaje na jednym tatuażu, ponieważ jest to uzależniające. 

  Usługi fotograficzne – oszaleliśmy na punkcie kolekcjonowania chwil, dlatego nie zdziwi nikogo fakt, że pewne wydarzenia w życiu człowieka wymagają profesjonalnych ujęć.

  Warsztat samochodowy – w Warszawie jest coraz więcej aut, natomiast warsztatów samochodowych tyle samo. Dobrze to pokazują kolejki w trakcie trwania okresu wymiany opon, czy wyczyszczenia klimatyzacji. 

  Agencja opiekunek – w dzisiejszych czasach kobiety w dużym stopniu stawiają na własny rozwój i karierę, szczególnie w tak dużym mieście, jakim jest nasza stolica, dlatego tuż po urodzeniu dziecka szukają porządnej niani, której można zaufać. Aż się prosi żeby stworzyć porządną agencję opiekunek.

  Usługi medyczne, pielęgniarskie – młodzi nie mający czasu, aby opiekować się swoimi starszymi rodzicami nie chcą ich wysyłać do domu opieki, aby uniknąć wyrzutów sumienia, dlatego szukają alternatyw w postaci pielęgniarki. Takie usługi na pewno przyjęłyby się w Warszawie. 

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top