Generowanie lead'ów w Krakowie

Prowadzisz swój biznes na terenie Krakowa? Szukasz nowych okazji biznesowych, potencjalnych klientów, szans na zwiększenie sprzedaży usług i produktów? Skontaktuj się z nami.

Metody pozyskiwania klientów w Krakowie

“Bo do tanga trzeba dwojga…” śpiewał kiedyś Krzysztof Cugowski. Ten refren znakomicie oddaje istotę funkcjonowania każdego biznesu. Zawsze muszą być dwie strony – sprzedawca oraz kupujący. Internet, w którym odbywa się coraz częściej sprzedaż, dostarcza wielu narzędzi ułatwiających pozyskiwanie klientów przez sprzedawców. Jednym z takich narzędzi jest generowanie leadów sprzedażowych. Czym w ogóle są leady? I jak pozyskiwać klientów w Krakowie? To wszystko, a nawet więcej w dalszej części artykułu.

Zacznijmy od początku – co to jest lead? To klient, ale już mocno zainteresowany ofertą produktów takich jak nasze, który jest gotów je kupić. Jest on do tego stopnia chętny, że wypełnia formularz na stronie internetowej albo zostawia numer telefonu bądź adres e-mail. Podsumowując to taki klient, który prosi nas o kontakt w sprawie naszej oferty. Generowanie leadów (ang. lead generation)  to pozyskiwanie takich zdecydowanych klientów.

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Jak wygenerować lead sprzedażowy w Krakowie?

  Jak zatem wygenerować lead? Generowanie leadów polega na identyfikacji konkretnych klientów (dzięki zgromadzonym danym kontaktowym), ich chęci kupna, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, w taki sposób aby zwiększyć efektywność danej firmy. 

  Istnieją 4 podstawowe etapy lead generation, a mianowicie: 

  1. Opis produktu, usługi, którą oferujesz potencjalnym klientom
  2. Zachęcenie użytkownika do skorzystania z twojej oferty i przekierowanie go na konkretną stronę, gdzie będzie mógł skorzystać z oferty
  3. Konkretna strona – inaczej strona docelowa, która zawiera ofertę oraz formularz, za pomocą którego potencjalny klient zostawi swoje dane kontaktowe
  4. Formularz, dzięki któremu zyskujemy informacje na temat leadu 

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  10 najpotężniejszych firm w Krakowie (na podstawie przychodów ze sprzedaży):

  1. Tesco Polska
  2. BP Europe
  3. Grupa Can-Pack  
  4. Tele-Fonika Kable
  5. Phillip Morris International 
  6. Delphi Poland 
  7. Slovnaft Polska 
  8. Bank BPH 
  9. Grupa Polska Stal 
  10. ComArch 

  Sytuacja makroekonomiczna Krakowa

  Kraków jest jednym z najbardziej zaludnionych miast kraju, z liczbą przeszło 771 tysięcy mieszkańców ustępuje wyłącznie Warszawie. Wskaźnik bezrobocia w stolicy Małopolski wynosił 4,8%, to jeden z najlepszych wyników w regionie (dla porównania Nowy Sącz 6,3%, Tarnów 7,1%, zaś Bielsko-Biała nieco lepiej, bo 3,1%). 

  Podczas Konferencji ds. Handlu i Rozwoju ONZ w roku 2011 Kraków został okrzyknięty najlepszym miejscem na świecie do lokowania centrów usług biznesowych. Od konferencji minęło już wiele lat, ale pod tym względem dużo się nie zmieniło, co widać po powyższym rankingu największych firm w mieście. Większość to zagraniczny kapitał. Nie bez powodu Kraków cieszy się tytułem największego skupiska firm z sektora usług biznesowych. W pierwszym kwartale 2017 roku na terenie Kraków Business Park w podkrakowskim Zabierzowie działało 157 firm tej właśnie branży, zatrudnione było niemal 56 tysięcy pracowników. Ranking tygodnika “Polityka” dotyczący 500 największych firm w Polsce zawiera aż 21 pozycji z Krakowa, przy czym 3 z nich mieszczą się w pierwszej dwudziestce kraju. Agencja ratingowa Standard & Poor’s przyznaje miastu najwyższą ocenę wiarygodności kredytowej z perspektywą stabilną. Do tego wszystkiego w mieście działa jeden z największych portów lotniczych w kraju (Kraków-Balice) wraz ze zmodernizowanym kilka lat temu Krakowskim Centrum Komunikacyjnym, które pozwala z samolotu przesiąść się prosto do szynobusu Balice Expres wiozącego bezpośrednio do centrum miasta. To sprawia, że przylot do Krakowa z zagranicy jest niezwykle łatwy i wygodny.  Trudno się więc dziwić, że brytyjski Globalization and World Cities (niezależny komitet doradczy zajmujący się badaniami i analizą w sprawach publicznych) uznał Kraków za drugie, poza Warszawą, miasto będące metropolią globalną.

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  10 pomysłów na biznes, który wypali w Krakowie

  Agencja opiekunek dla dzieci – czasy się zmieniły i pracuje już nie tylko ojciec, ale i matka. Pojawiła się przez to potrzeba zatrudnienia opiekunki do dziecka. A gdyby tak mieć całą agencję opiekunek? Problem dość powszechny, dlatego biznes może znaleźć swoje miejsce na rynku.

  Domowe przedszkole – a jeśli już mowa o opiece nad dziećmi, to po co od razu kogoś zatrudniać? Jeśli mamy dostępny lokal, choćby nawet mieszkamy w dużym domu, może warto odpłatnie przyjmować dzieci na czas pracy rodziców? Wystarczy tylko przystosować nasz lokal tak, aby był bezpieczny dla dzieciaków, kupić trochę zabawek, pomyśleć nad interesującymi dla nich rozrywkami i voilà! 

  Outsourcing – Kraków ma coraz więcej biurowców, a każde biuro ktoś musi posprzątać i od czasu do czasu coś naprawić, potrzebne są zatem sprzątaczki oraz wykwalifikowani technicy. Warto otworzyć firmę świadczącą usługi outosourcingu dla dużych korporacji.

  Biuro podatkowe – duże miasto nie tylko przyciąga duże korporacje, ale i zachęca mniejszych do otwierania małych biznesów. Nawet najmniejsza firma musi się rozliczać w urzędzie skarbowym, wypełniać tony papierów, prowadzić dokumentację tego, co robi. Nie każdy się na tym zna, więc pojawia się potrzeba pomocy księgowej.

  Salon naprawy drobnej elektroniki – jeśli z powodzeniem naprawiałeś już swoje telefony bądź laptopy, to ta propozycja jest dla Ciebie. Nie musi chodzić o skomplikowane naprawy, większość społeczeństwa ma problem nawet z wymianą baterii w z pozoru nierozbieralnych telefonach.

  Zdrowa żywność na wynos – “Przerwa na lunch o 12? Okay, ale o 12:30 musimy wrócić do pracy. Trzeba więc szybko coś przekąsić, ale niech będzie to coś zdrowego.” Tutaj może się przydać tak zwana dieta pudełkowa albo inaczej catering dietetyczny. Pomysł idealnie wpasowuje się w dzisiejsze czasy. Społeczeństwo ma mało czasu na gotowanie, nierzadko dochodzi też chęć bycia fit. Zaopatrywanie pracowników krakowskich biurowców w gotową zdrową żywność to świetny pomysł!

  Fotografia – umiesz robić zdjęcia, masz aparat? Dlaczego nie spróbować robić sesji zdjęciowych za pieniądze? Coraz częściej profile na portalach społecznościowych mają profesjonalnie zrobione zdjęcia, a to znaczy, że w społeczeństwie pojawia się nowa potrzeba. Potrzeba, którą właśnie Ty możesz zrealizować.

  Usługi remontowe – z pozoru jest tego już dużo, ale rynek ma wciąż sporo miejsca dla nowych firm, co związane jest ze stylem życia w dużych miastach – praca od rana do popołudnia, często nawet dłużej i wszystkim brakuje czasu i sił na dokończenie remontu w domu.

  Wycieczki po Krakowie i okolicach – turystów w tym mieście nie brakuje, każdego dnia odwiedzają nas tysiące zwiedzających i wystarczy tylko chęć i dobry pomysł, którym przebijemy ofertę konkurencji.

  Salon pielęgnacji zwierząt – zwierzęta domowe stają się niejako wizytówką domu, dobrze by były czyste i zadbane. Z pomocą przychodzi wtedy salon pielęgnacji zwierząt, który właśnie Ty możesz otworzyć.

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top