Generowanie lead'ów we Wrocławiu

Prowadzisz swój biznes na terenie Wrocławia? Szukasz nowych okazji biznesowych, potencjalnych klientów, szans na zwiększenie sprzedaży usług i produktów? Skontaktuj się z nami.

W dobie cyfryzacji niemała część naszego życia przeniesiona została do internetu. To tu wielu Polaków kupuje drobną elektronikę, zapisuje się na wizytę u lekarza specjalisty i rezerwuje bilety na samolot. Globalizacja sprawiła, że konsument wybiera już nie tylko spośród ofert lokalnych, ale i z całego świata. Konkurencja jest przez to ogromna, dlatego dla sprzedawcy każdy klient jest na wagę złota. Jak w takim razie sprzedawać, w jaki sposób prowadzić generowanie leadów sprzedażowych we Wrocławiu i co jest najbardziej dochodowe w tym mieście?

Zapraszamy do lektury!

Zacznijmy od podstaw – czym jest lead?

W zasadzie jest to nasz potencjalny klient, który od początku wie, że chce coś kupić. Ma na ten cel przygotowane środki i jest skłonny nawiązać z nami, sprzedawcami, kontakt. Może to zrobić poprzez zostawienie numeru telefonu bądź adresu e-mail na naszej stronie internetowej. Ostatnio, coraz częściej oprócz samego podania namiarów, klient może wypełnić formularz, gdzie opisuje swoją potrzebę. Tacy klienci to prawdziwy skarb, sami do nas przychodzą i mówią czego dokładnie chcą – to właśnie są leady sprzedażowe i na ich generowaniu się skupimy.

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Jak więc wygenerować lead? Generowanie leadów polega na identyfikacji konkretnych klientów (dzięki zgromadzonym danym kontaktowym), ich chęci kupna, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, w taki sposób aby zwiększyć efektywność danej firmy. 

  Istnieją 4 podstawowe etapy lead generation, a mianowicie: 

  1. Opis produktu, usługi, którą oferujesz potencjalnym klientom
  2. Zachęcenie użytkownika do skorzystania z twojej oferty i przekierowanie go na konkretną stronę, gdzie będzie mógł skorzystać z oferty
  3. Konkretna strona – inaczej strona docelowa, która zawiera ofertę oraz formularz, za pomocą którego potencjalny klient zostawi swoje dane kontaktowe
  4. Formularz, dzięki któremu zyskujemy informacje na temat leadu 

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  10 największych firm we Wrocławiu.

  Wrocław liczy sobie nieco ponad 640 tysięcy mieszkańców, daje to czwarte miejsce spośród najludniejszych miast Polski. Stolica województwa dolnośląskiego jest nie tylko prężnym ośrodkiem uniwersyteckim i kulturowym (Europejska Stolica Kultury w roku 2016), ale również gospodarczo-przemysłowym. Prezentujemy ranking dziesięciu największych przedsiębiorstw Wrocławia!

  1. Kaufland Polska Markety 
  2. AB – dystrybutor produktów IT, AGD, RTV, GSM i zabawek
  3. AmRest Holdings  właściciel m.in. KFC, Burger King i Starbucks
  4. Volvo – producent samochodów
  5. Neonet  – sprzedaż detaliczna RTV i AGD
  6. Whirlpool – producent AGD
  7. Work Service – pośrednictwo pracy
  8. Grupa Impel – outosourcing
  9. Incom – dystrybutor sprzętu komputerowego i oprogramowania
  10. PFG Urtica – dystrybutor leków

  Sytuacja makroekonomiczna Wrocławia

  Wrocław pod względem wielkości dochodów (3,814 mld zł) i wydatków (3,804 mld zł) ustępuje jedynie Warszawie. Przeliczając dochód na osobę uzyskujemy 5959 złotych, co również stawia to miasto tuż za stolicą. Stopa bezrobocia wynosi 1,7% i ta wartość stale maleje. Wrocław może się pochwalić niemałą liczbą mieszkańców o dochodach przekraczających 1 milion rocznie – to aż 401 osób. Na terenie miasta wciąż działają zakłady Pafawag produkujące składy kolejowe obecnie należące do koncernu Bombardier, a także Zakłady Metalowe Polar wchodzące w skład koncernu Whirpool. Kolejnym istotnym zakładem pracy we Wrocławiu jest fabryka Volvo produkująca koparki oraz autobusy. Widać w tym mieście silną tendencję dołączania się naszych rodzimych firm do koncernów o światowym zasięgu.

  Wrocław to nie tylko przemysł. Mieści się tu wiele punktów usługowych, głównie z branży finansowej i informatycznej.

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  10 biznesów, dzięki którym najłatwiej zarobisz we Wrocławiu

  Wynajem mieszkań
  To zdecydowanie faworyt tego zestawienia. Miasto, w którym mieszkają dziesiątki tysięcy przyjezdnych studentów, zawsze będzie potrzebowało mieszkań studenckich. Nie tylko zresztą przyjeżdżają studenci. Zawsze w dużych miastach łatwiej o pracę, a każdy gdzieś mieszkać musi.

  Usługi transportowe
  Masz prawo jazdy i samochód? Nic nie stoi na przeszkodzie, by zacząć zarabiać na tych, którzy tego nie mają. Szczególnie dobrym momentem na taki zarobek są weekendowe wieczory, gdy tłumy ludzi po tygodniu pracy jadą bawić się do klubów, których w tym mieście nie brakuje.

  Płatny parking
  A skoro już mowa o samochodach – chyba każdy z nas zna to uczucie, gdy spieszymy się do pracy, sklepu bądź uczelni, a nie ma gdzie zostawić samochodu. No właśnie, a może warto samemu stworzyć miejsca parkingowe? Jeśli mamy teren, w pobliżu którego odbywa się intensywny ruch samochodów i pieszych, warto stworzyć miejsca płatnego parkowania.

  Usługi kosmetyczne 
  Każdy z nas ma potrzebę wyglądania dobrze. Obecnie coraz więcej osób korzysta z usług kosmetyczki. Zainteresowanie rośnie również wśród panów, warto spróbować!

  Hotel dla zwierząt
  Jeśli lubisz zwierzęta domowe, to ta propozycja może być dla Ciebie! Biznes szczególnie dobry, bo Polacy coraz częściej podróżują, a jednocześnie niemal każdy z nich ma w domu zwierzaka.

  “Złota rączka”
  Żyjemy w czasach, gdy społeczeństwo coraz gorzej radzi sobie z drobnymi naprawami, remontami, a nawet ze składaniem mebli. Warto to wykorzystać, gdy choć trochę pewniej czujemy się w kwestiach technicznych.

  Korepetycje
  Kiedyś nie było to tak powszechne, obecnie jednak niemal połowa polskich uczniów korzysta z usług korepetytorów. Nierzadko nie chodzi nawet o wysoki stopień trudności materiału w szkole, a bardziej o czas, który możemy poświęcić dziecku zapracowanych rodziców.

  Grafik komputerowy 
  Odbyłeś kurs dla grafików komputerowych? Jeśli nie, to nic straconego. Obecnie w internecie jest mnóstwo darmowych kursów, z których można się nauczyć podstaw po to, by później móc projektować grafikę za pieniądze! 

  Fotografia
  Wiele osób miało w swoim życiu etap pasjonowania się fotografią. Z pewnych przyczyn porzucili tę pasję. A szkoda, w czasach, gdy wiele czasu spędzamy w portalach społecznościowych, potrzebujemy dobrych zdjęć. Dlaczego nie spróbować robić zdjęć odpłatnie? Podobnie, jak w przypadku grafików komputerowych, wiele można się nauczyć z internetu i zupełnie za darmo rozwinąć swój warsztat umiejętności.

  Programy partnerskie
  Jeśli jesteśmy ekspertami w jakiejś branży, warto to wykorzystać do stworzenia bloga bądź videobloga. Znamy się na żywieniu? Róbmy o tym filmiki w internecie, następnie dogadajmy się z firmami, które możemy promować!

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top