Call Center - kampanie telemarketingowe

Call Center to zapomniana, ale cały czas bardzo skuteczna metoda generowania leadów sprzedażowych. Dotrzyj bezpośrednio do zainteresowanych klientów. Porozmawiaj ze swoim doradcą.

Usługi call center,  kampanie telemarketingowe, które służą rozwojowi firmy – sprawdź jak.

Usługa ta służy rozwojowi firmy i zapewnia ciągłość sprzedaży. Sam telemarketing wpiera również pozostałe metody generowania leadów sprzedażowych i doskonale się z nimi uzupełnia.

Odkąd internet i media społecznościowe zaczęły rozwijać się w sposób niezwykle dynamiczny i połączyły swoim zasięgiem niemal całą Ziemię, pewna grupa osób zaczęła prognozować rychły koniec tradycyjnych form sprzedaży, takich jak telemarketing. Na tę chwilę można śmiało stwierdzić, że był to przewidywania błędne. Telemarketing ma się dobrze i nieustannie się rozwija. Nie tylko jeżeli chodzi o zasięg, ale także w zakresie jakości. Generowanie leadów sprzedażowych przy użyciu tego systemu nie jest proste, ale doświadczenie profesjonalnych telemarketerów i wspomagające ich, odpowiednie systemy, są wielką siłą w sprzedaży.

Nie bądź pasywny w oczekiwaniu, aż klienci sami zgłoszą się do Twojej firmy. Dzięki wykwalifikowanemu zespołowi konsultantów generujących potencjalne szanse sprzedażowe możesz przejść w końcu do aktywnego podejścia pozyskiwania potencjalnych klientów i zwiększać sprzedaż. Stosując techniki generowania leadów.

Twoja firma może skupić się na tworzeniu komunikacji z kwalifikowanymi klientami, zamiast szeroko reklamować swoje produkty i usługi, co dużo mniej przyczynia się do ich sprzedaży.

Dlaczego pozyskiwanie potencjalnych klientów jest ważne dla Twojej firmy?

Tradycyjne metody marketingu mogą być nieskuteczne i bardzo kosztowne. Kampanie reklamowe mogą docierać do dużej liczby osób, ale często klienci, do których docierają, nie są zainteresowani Twoimi usługami i produktami, stąd też rzadko dokonają zakupu. Z tego powodu, tradycyjna reklama może mieć bardzo niski zwrot z inwestycji (ROI). W hotLead, zwiększamy przychody oraz sprzedaż, tworzymy większą bazę klientów dzięki bardziej ukierunkowanym i bezpośrednim dotarciu do klientów.

Co więcej, zespoły sprzedaży nie zawsze mają moce przerobowe, aby generować potencjalnych klientów, szczególnie jeśli są zbyt zajęci próbą zamknięcia istniejących szans sprzedażowych. Właśnie w takiej sytuacji, usługi generowania leadów przez call center mogą mieć wpływ na zdolność zespołu handlowego do przekształcania większej liczby potencjalnych klientów w umowy i rzeczywistych klientów.

Wspieramy klientów z całej Polski i zagranicy, a usługi telemarketingu wykonujemy głównie w:

%
Najlepszych handlowców koncentruje się na budowaniu relacji
%
Handlowców twierdzi, że ich telefon jest najskuteczniejszym narzędziem sprzedaży
%
Klientów chce konsultantów, a nie profesjonalistów sprzedaży w starym stylu.
%
Klientów chce mieć możliwość osobistego zadawania pytań przed zakupem

Co to jest call center?

Call center, nazywane także centrum obsługi telefonicznej lub biurem obsługi klienta to złożony system, na który składają się elementy sprzętowe i programowe pozwalające na masową obsługę kontaktów z klientami. Realizowana jest ona poprzez telefoniczną obsługę konsumentów, która często rozszerzana jest na inne kanały —  maile, faksy, SMS-y czy social media. 

Do czego służy call center?

Usługi świadczone przez call center obejmują przede wszystkim telefoniczną obsługę klientów, na którą składa się szereg czynności pozwalających na optymalizację kosztów, a także podwyższenie renomy danej marki. Osoby pracujące w call center mogą być odpowiedzialne za obsługę połączeń przychodzących i połączeń wychodzących, w trakcie których mogą realizować szereg zadań dostosowanych do charakteru działań prowadzonych przez klientów. Podczas prowadzonych z konsumentami rozmów, pracownicy call center zajmują się zadaniami, takimi jak:

 • oferowanie produktów i usług, 
 • przedłużanie umów i ich zawieranie, 
 • przeprowadzanie ankiet, 
 • potwierdzanie danych marketingowych, 
 • prowadzenie konsultacji w przypadku wystąpienia awarii,, 
 • przyjmowanie reklamacji i zażaleń, 
 • odpowiadanie na pytania i rozwiązywanie występujących niejasności. 

Call center — dla kogo?

Usługi call center cieszą się dużą popularnością, która wynika z kompleksowego charakteru usług świadczonych przez firmy zajmujące się telefoniczną obsługą konsumentów. Korzystanie z call center to rozwiązanie, które jest najczęściej wybierane przez firmy potrzebujące wsparcia swoich działań na jednej lub kilku płaszczyznach, takich jak:

 • prowadzenie infolinii pozwalającej na telefoniczną obsługę klientów, 
 • zdobywanie nowych klientów poprzez przekazywanie potencjalnym klientom informacji o marce oraz korzyściach płynących z posiadania danego produktu czy skorzystania z określonej usługi, 
 • pozyskiwanie kontaktów i generowane wyselekcjonowanych baz odbiorców,
 • utrzymywanie zainteresowania obecnych klientów poprzez budowanie z nimi relacji i pogłębianie ich zaufania do usług i produktów proponowanych przez daną firmę, 
 • oferowanie nowych usług lub sprzedaż opcjonalnych akcesoriów, modułów i dodatkowych akcesoriów, 
 • ustalanie spotkań klientów z przedstawicielami  danej firmy realizowane przy pomocy zoptymalizowanych procesów które przekładają  się na wysoka efektywnośc działań,
 • badanie rynku poprzez przeprowadzanie ankiet, sondaży czy pozyskiwanie indywidualnych opinii dotyczących określonych produktów, usług czy rozwiązań. 

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW DZIĘKI GENEROWANIU LEAD’ÓW?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Jakie branże mogą skorzystać z call center?

  W wielu branżach, efektywne funkcjonowanie organizacji uwarunkowane jest poprzez aktywną sprzedaż bezpośrednią pozwalającą zarówno na pozyskiwanie nowych, jak  i utrzymanie stałych klientów. Z kolei, w innych ogromna znaczenie okazuje się mieć jakość i skuteczność konsultantów, którzy są gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości, a także pomóc konsumentom w rozwiązaniu występujących problemów. W obu tych przypadkach z pomocą przychodzą zewnętrzne usługi call center, które sprawdzają się w niemal każdej branży. Wśród najczęstszych klientów call center, można wymienić organizacje działające w branżach, takich jak:

  • Bankowość i finanse

  Banki i instytucje finansowe, takie jak firmy inwestycyjne i biura kredytowe to organizacje, korzystające z usług call center zarówno w formie wewnętrznej, jak i przez outsourcing. Aktywna i skuteczna sprzedaż bezpośrednia stanowi bowiem kluczową rolę dla ich efektywnego funkcjonowania. Wychodząc naprzeciw klientom banki i instytucje finansowe stosują telesprzedaż i badania CATI — poprzez call center najczęściej oferują one produkty, takie jak kredyty, lokaty, karty i ubezpieczenia, a także obsługują połączenia przychodzące od klientów w ramach infolinii i helpdesku.

  • Ubezpieczenia

  Call center często wybierane jest przez firmy działające w obrębie branży ubezpieczeniowej, w której reklama i sprzedaż usług odbywa się drogą telefoniczną. przedstawiciele ubezpieczeniowi  najczęściej oferują polisy na życie, polisy na mieszkanie czy ubezpieczenia komunikacyjne, a także przeprowadzają badania, najczęściej w formie projektów CATI. 

  • Branża motoryzacyjna

  Działalnośc call center wykorzystywana jest przez branżę motoryzacyjna na wielu różnorodnych płaszczyznach, a jednym z głównych jej celi jest budowanie i utrzymywanie pozytywnego wizerunku danej marki poprzez utrzymywanie stałego kontaktu z klientami. Poprzez call center, firmy działające w branży motoryzacyjnej często zapraszają stałych i potencjalnych klientów na jazdy próbne oraz dni otwarte salonu i innego rodzaju wydarzenia, takie jak eventy branżowe czy okolicznościowe wydarzenia. 

  • Energetyka

  W ciągu ostatnich lat, zainteresowanie usługami call center w branży energetycznej stale wzrasta, co jest związane z koniecznością obsługi coraz większego grona konsumentów zainteresowanych usługami dostawców energii. Call center w branży energetycznej skupia się w głównej mierze na zadaniach, takich jak obsługa  połączeń przychodzących oraz realizacja działań z zakresu obsługi klienta, a także sprzedaży i oferowaniu usług. 

  • Telekomunikacja i informatyka

  W dzisiejszych czasach, telekomunikacja i informatyka to jedne z najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się branży, co przekłada się na konieczność korzystania przez dostawców internetu i telewizji satelitarnej oraz operatorów komórkowych z oferty firm call center. Tego typu usługi pozwalają na pozyskiwanie nowych klientów oraz oferowanie zainteresowanych najnowszego sprzętu i dedykowanych rozwiązań. Działalność firm call center w tej branży wymaga także kompleksowej obsługi połączeń przychodząc od klientów, którzy potrzebują szybkiej pomocy z wadliwym sprzętem czy rozwiązaniem innego rodzaju problemów. 

  • Handel 

  Funkcjonowanie organizacji działających w obrębie handlu, wymaga postawienia na usługi call center zapewniające stały kontakt z konsumentami i zapewnienie ich obsługi nawet o niestandardowych porach. Usługi realizowane przez call center dla sklepów stacjonarnych i internetowych często obejmują złożone działania, w których skład wchodzi telefoniczna obsługa klientów oraz komunikowanie się z nimi przy pomocy SMS-ów, chatów czy maili. 

   

  Jak działa call center?

  Działalność call center polega na telefonicznej obsłudze klientów, przy czym zadania realizowane w obrębie tego typu placówek można podzielić na dwa zasadnicze obszary, jakimi są:

  • obsługa połączeń przychodzących, 
  • obsługa połączeń wychodzących, których bezpośrednim inicjatorem są organizacje zlecające daną usługę.

  Call center (telemarketing) w generowaniu leadów sprzedażowych

  Dlaczego odpowiednio poprowadzony telemarketing daje tak dobre efekty? Przede wszystkim w dobie powszechnej automatyzacji, chat-botów, dynamicznych, automatycznie dobieranych się do użytkownika reklam, wysyłanych masowo wiadomości e-mail, zaczynamy ponownie doceniać bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem. Telemarketing pozwala na bezpośredni kontakt z klientem lub potencjalnym partnerem. Nie jest to baner reklamowy, który zostanie przez odbiorcę przescrollowany i niezauważony, ani wiadomość e-mail, która, z dużym prawdopodobieństwem, wyląduje w spamie.

  Telemarketing - Co dokładnie robimy

  Dobór grupy odbiorców

  Starannie wybrana grupa klientów, do której planujmy komunikację

  Zbudowanie bazy klientów

  Jakościowa baza danych, zawierająca wszystkie elementy pozwalające na sukces kampanii

  Projektowanie kampanii

  Stworzenie ciągu komunikacji, skryptów telefonicznych gwarantujące konwersję

  Uruchomienie kampanii

  Dobór dnia i godziny kampanii, gwarancja dotarcia do grupy docelowych klientów

  Kontakt z klientami

  Aktywna komunikacja z klientami, którzy wyrazili chęć skorzystania z oferty czy nawiązania kontaktu

  Monitoring i raportowanie

  Monitorowanie efektów, testy A/B, przygotowanie raportu i dostępu do pozyskanych leadów

  Rozmowa z odbiorcą pozwala lepiej niż nawet najbardziej zaawansowany system, dopasować się do jego potrzeb, oczekiwań i zaproponować najlepsze z możliwych rozwiązań. Pozyskiwanie klientów poprzez rozmowę to pierwszy krok do nawiązania relacji. Która w nowoczesnym marketingu jest podstawą zdobycia i utrzymania klienta. Zadowolenie klientów wpływa na wizerunek marki i firmy oraz na zmniejszenie kosztów sprzedaży kolejnych produktów. Utrzymanie klienta jest bowiem znacznie mniej kosztowne niż pozyskanie nowego odbiorcy. Budowanie stabilnych i długofalowych relacji z klientem to jedno z największych wyzwań współczesnego marketingu.

  Samo słowo “telemarketing” przez wiele osób kojarzone jest negatywnie. Jest to efektem działalności firm, które mimo że kontaktują się z odbiorcami poprzez telemarketerów, nie wykorzystują potencjału, drzemiącego w tym kanale komunikacji. Ich kontakt opiera się na sztywnych regułkach i brak mu dopasowania do potrzeb odbiorcy. 

  Prawdziwy telemarketing jest prowadzony przez osoby, które poza wiedzą techniczną, związaną z działalnością firmy, mają również odpowiednie umiejętności miękkie. Potrafią myśleć analitycznie i zadawać odpowiednie pytania. Dzięki temu odbiorca czuje się zauważony, wysłuchany, a pożądana konwersja z takich rozmów jest wysoka. Warto w tym kanale komunikacji zdecydować się na outsourcing sprzedaży i powierzyć zadanie profesjonalistom.

  Jakie są efekty i dlaczego warto

  Efektem profesjonalnie prowadzonego telemarketingu jest przede wszystkim nawiązanie relacji z odbiorcą, która może przerodzić się w długofalową współpracę. Znacznie łatwiej jest zbudować zaufanie odbiorcy, gdy po stronie nadawcy przekazu jest człowiek. 

  Za telemarketingiem przemawiają również koszty. Średni koszt przeprowadzenia rozmowy z potencjalnym klientem w punkcie stacjonarnym jest kilkukrotnie wyższy niż koszt rozmowy telefonicznej. 

  Profesjonalne doradztwo i obsługa telefoniczna wpływa na budowanie dobrego wizerunku firmy. Klienci czują się zauważeni. Wiedzą, że firma stara się dopasować do ich potrzeb. Wiedzą również, że ktoś poświęca czas i energię na podzielenie się wiedzą i informacjami. To sprawia, że biznes staje się bardziej “ludzki”, a odbiorcy nie czują się tylko jak kolejna cyferka w statystykach sprzedawcy. 

  Często zadawane pytania

  Marketing relacji to podstawa współczesnego biznesu. Telemarketing jest znakomitym sposobem na generowanie leadów. Pozwala na nawiązanie dialogu z potencjalnym klientem oraz dokładne zdefiniowanie jego potrzeb i oczekiwań. Jest to wyjątkowo ważne z uwagi na to, że na niezwykle konkurencyjnym rynku, chcąc sprzedawać jakiekolwiek produkty, na pierwszym miejscu należy postawić właśnie potrzeby klienta. 

  Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych (RODO) zwiększyło bezpieczeństwo danych odbiorców przekazów reklamowych między innymi poprzez nadanie każdemu człowiekowi prawa do żądania usunięcia danych z bazy administratora. Jeżeli zatem ktoś nie życzy sobie kolejnych telefonów ze strony danej firmy, w prosty sposób może się od nich uwolnić. Firmy świadczące usługi telemarketingowe dopasowały swoje regulaminy do nowych regulacji prawnych w taki sposób, aby przetwarzać wyłącznie te dane, do których przetwarzania upoważni je ich właściciel. 

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top