Generowanie lead'ów w Łodzi

Prowadzisz firmę na terenie Łodzi? Szukasz nowych, potencjalnych klientów, którzy przyczynią się do zwiększenia wyników sprzedażowych Twojej firmy? Skontaktuj się z nami.

Kluczem do odniesienia sukcesu w sprzedaży jest efektywne pozyskiwanie klientów. Niegdyś firmy musiały samodzielnie walczyć o nabywców na swoje produkty. Obecnie zadanie to można zlecić specjalistom w ramach outsourcingu sprzedaży. W skrócie polega on na generowaniu leadów… O tym, czym są wspomniane leady oraz które branże najlepiej radzą sobie w Łodzi można przeczytać w dalszej części artykułu, zapraszamy!

Zacznijmy od podstaw – czym są leady sprzedażowe? Najprościej mówiąc są to osoby, które są skłonne zrobić coś więcej niż tylko przejrzeć ofertę firmy. Przejawem ich zainteresowania ofertą może być wypełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej sprzedawcy. Mogą też wpisać się na listę subskrypcyjną czy też zostawić numer telefonu z prośbą o oddzwonienie. Niezależnie od metody, efekt jest jeden i ten sam – sprzedawca zyskuje potencjalnego klienta o wysokim prawdopodobieństwie udanej sprzedaży. Generowanie leadów (ang. lead generation) to właśnie pozyskiwanie takich mocno zainteresowanych klientów.

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Jak zatem wygenerować lead? Generowanie leadów polega na pozyskaniu kwalifikowanych klientów (dzięki zgromadzonym danym kontaktowym) oraz przekonaniu ich do kupna, jeszcze przed rozpoczęciem sprzedaży, w taki sposób aby zwiększyć efektywność danej firmy. 

  Istnieją 4 podstawowe etapy lead generation, a mianowicie: 

  1. Opis produktu, usługi, którą oferujesz potencjalnym klientom
  2. Zachęcenie użytkownika do skorzystania z twojej oferty i przekierowanie go na konkretną stronę, gdzie będzie mógł skorzystać z oferty
  3. Konkretna strona – inaczej strona docelowa, która zawiera ofertę oraz formularz, za pomocą którego potencjalny klient zostawi swoje dane kontaktowe
  4. Formularz, dzięki któremu zyskujemy informacje na temat leadu 

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  TOP 10 firm Łodzi – czyli dziesięć najsilniejszych firm w mieście (pod względem rocznych przychodów), które doskonale wyczuły potrzeby klientów i potrafiły skutecznie to wykorzystać:

  1. Rainbow Tours
  2. Barry Callebaut Manufacturing
  3. Navitec
  4. Optomer Technika Światłowodowa
  5. Zakłady Przemysłu Cukierniczego Unitop Optima
  6. TP Teltech
  7. Transfer Multisort Elektronik
  8. Delfarma
  9. Pelion
  10. Bilplast

  Sytuacja makroekonomiczna Łodzi

  Stolica województwa łódzkiego liczy sobie niemal 700 tysięcy mieszkańców, zajmuje dzięki temu trzecie miejsce w rankingu największych miast w kraju. Stopa bezrobocia spada i wynosi około 5,4%. W mieście najprościej znaleźć pracę w zawodach technicznych, stąd dużym zainteresowaniem cieszą się ostatnio technika oraz szkoły zawodowe. Łódź jest też ważnym ośrodkiem akademickim – oferuje studia na 6 uczelniach publicznych i 22 niepublicznych.
  Miasto dzięki swojemu położeniu (centralna Polska) oraz posiadaniu trzech możliwości transportu (autostrady, koleje i lotnisko) ma duży potencjał. Obecnie najprężniej rozwijają się firmy z następujących branż: outsourcing biznesowy, logistyka oraz produkcja AGD.
  Można tu znaleźć centrum firmy Accenture (czołowe na światowej arenie przedsiębiorstwo outsourcingowe), największą fabrykę Gillette, fabrykę komputerów Dell, a także kilka innych fabryk produkujących AGD – m. in. Indesit czy Bosh. Widać wyraźnie, że w Łodzi inwestuje wiele firm o znaczeniu ogólnoświatowym. 

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  Dziesięć pomysłów na biznes, który wypali w Łodzi

  Wynajem mieszkań
  Rok rocznie do miasta z całej Polski przyjeżdża mnóstwo studentów spragnionych wynajmu kawalerek oraz pokojów w mieszkaniach. Umówmy się, nie każdy wytrzyma życie w akademiku, dlatego ten biznes nigdy nie padnie.

  Usługi transportowe
  Jak mowa o przyjezdnych studentach, to warto wspomnieć o usługach transportowych. Każdy, kto studiował poza rodzinnym miastem wie jak przydatny jest samochód. Co zrobić gdy się go jednak nie posiada? Z pomocą może przyjść Twoja firma. Wystarczy prawo jazdy i pojazd.

  Fryzjer męski czyli… barber!
  Golibrodzi wraz z nową modą wracają do łask! Dlatego posiadając umiejętności fryzjerskie warto rozszerzyć działalność o strzyżenie męskiego zarostu. Przy okazji można otworzyć sklep z artykułami do pielęgnacji zarostu – to strzał w dziesiątkę, bo takich sklepów nie jest zbyt dużo, a zainteresowanie stale rośnie.

  Grafik komputerowy
  Przydaje się coraz częściej, szczególnie firmom jako reklama do pozyskiwania klientów. Największą zaletą bycia grafikiem jest to, że nie wymaga oficjalnych uprawnień np. ukończenia studiów czy kursów. Umiesz sprawnie obsługiwać programy graficzne? Rób to za pieniądze, z czasem zyskasz uznanie i rozkręcisz niezły biznes.

  Kancelaria podatkowa
  Podatki w Polsce są zdecydowanie jednymi z najbardziej skomplikowanych na świecie, a firm w Łodzi przybywa. A to oznacza, że jest potrzeba i są nowi klienci. Doradcy podatkowi w tym kraju zawsze komuś się przydadzą.

  Salon tatuażu
  Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na zrobienie tatuażu. Ceny za wykonanie tatuaży mogą być bardzo wysokie, jednak wymaga to od tatuażysty ogromnego talentu i precyzji. Konkurencja nie jest jeszcze zbyt duża.

  Firma remontowa 
  Każdy remont, który się robi w wolnych chwilach, weekendami, po nocach potrafi okropnie zmęczyć. Wydaje się nam, że wykańczamy mieszkanie… a tymczasem to ono wykańcza nas. Problem polega na tym, że jest zbyt dużo spraw na głowie – praca, rodzina, a przecież każdy musi czasem odpocząć. Rozwiązaniem takich problemów może być zatrudnienie fachowca. A gdyby tak być właśnie takim fachowcem? Albo lepiej – założyć firmę remontową z całą brygadą fachowców? 

  Catering dietetyczny
  Społeczeństwo, znacznie bardziej świadome zalet zdrowej żywności niż kiedyś, coraz częściej sięga po tak zwaną “dietę pudełkową”. Najczęściej działa to tak, że klient wykupuje miesięczny abonament na dostarczanie zbilansowanych porcji wszystkich posiłków każdego dnia. Najlepsze w tym biznesie jest to, że klientowi ciężko z abonamentu zrezygnować – jest to dla niego wygodne, szybkie, a także powinno mu pomagać w zrzucaniu zbędnych kilogramów… o ile nie podjada między posiłkami.

  Biuro tłumaczeń
  Coraz więcej polskich firm działa zagranicą, również u nas pojawia się wiele zagranicznych korporacji. Zdarza się, że angielski we współpracy międzynarodowej nie wystarcza i potrzebna jest pomoc tłumacza innego, bardziej egzotycznego języka. Warto o tym pamiętać zakładając biuro tłumaczeń, które mając mniej popularne języki w swojej ofercie, może lepiej konkurować z firmami nie tylko w Łodzi, ale i całym kraju.

  Fotografia
  Jeszcze do niedawna fotograf był wynajmowany wyłącznie na uroczystości takie jak ślub, wesele, czy komunia, zaś zatrudnianie osobistego fotografa było domeną gwiazd i głów państw. A obecnie? Coraz częściej młodzi ludzie korzystają z usług fotografa tylko po to, by móc dodać sobie ładne zdjęcie profilowe w portalu społecznościowym. Inna sprawa, to sesje dla firm, które troszczą się o wysoką jakość swoich katalogów z ofertą i do ich przygotowania zatrudniają fotografów.

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top