Generowanie lead'ów w Kielcach

Prowadzisz firmę na terenie Kielc? Chcesz podnieść wyniki sprzedażowe, pozyskać nowych, potencjalnych klientów dla Twoich usług i produktów? Skontaktuj się z nami.

Pozyskiwanie klientów w Kielcach, czyli jak zwiększyć sprzedaż?

Generowanie leadów to jedno z najważniejszych zadań, jakie stoją przed każdą firmą. Jeśli przedsiębiorstwo nie będzie miało nowych klientów i nie stworzy okazji do sprzedaży, to nie będzie się rozwijało. Działania, które przyczyniają się do zwiększania ilości leadów opierają się na strategiach marketingowych, pozyskiwaniu informacji o klientach oraz tworzeniu relacji biznesowych.   Kluczowa jest również specyfika danej branży, preferencje i potrzeby odbiorców oraz miejsce, z którego pochodzą. Dobrym przykładem są Kielce, w których rozwijają się głównie duże firmy, ale jednocześnie jest sporo przestrzeni dla startupów i nowych biznesów. 

Czym jest właściwie lead generation? 

Lead generation to angielskie określenie, które oznacza tworzenie kontaktów z nowymi odbiorcami, którzy są gotowi skorzystać z usług lub produktów firmy. W dziale marketingowym tworzone są koncepcje, dzięki którym można dotrzeć do potencjalnych klientów. Badając ich zainteresowania, można w prosty sposób dowiedzieć się, jak zwiększyć sprzedaż oraz w jaki sposób wdrożyć to w praktyce.  

Każda osoba, która może stać się klientem, przechodzi przez pewien proces, który jest określany jako lejek sprzedażowy. Jeśli znajduje się na dalszym etapie tego lejka, oznacza to, że jest bliższa podjęcia decyzji o zakupie. Dlatego pozyskiwanie klientów może być problematyczne – zanim dana osoba stanie się nabywcą, może zrezygnować na każdym etapie tego procesu, a sprzedawca nie ma nad tym żadnej kontroli. Jednocześnie ważne jest, aby zdawać sobie sprawę z istnienia tego mechanizmu. 

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Pozyskiwanie nowych klientów – jak do tego podejść? 

  Pozyskiwanie leadów warto rozpocząć od selekcji osób, które są zainteresowane produktem, zanim jeszcze sfinalizowały transakcję sprzedaży. To na nich warto się skupiać, a nie na osobach, które nie są przekonane. 

  Generowanie leadów sprzedażowych pozwala efektywnie oddzielić klientów od przypadkowych osób. Dzięki temu, że ten proces jest podzielony na konkretne etapy, może być powtarzalny i wielokrotnie powielany: 

  1. Przedstawienie najważniejszych zalet, jakie posiada dany produkt, 
  2. Zachęta do głębszego zainteresowania się produktem, 
  3. Skierowanie klienta na stronę z ofertą, 
  4. Prośba o zostawienie danych kontaktowych – np. w postaci formularza. 

  Celem działania strony sprzedażowej może być zarówno generowanie nowych transakcji, jak i samo pozyskiwanie leadów. Pozwala to na utrzymywanie relacji z klientami oraz umożliwia dalsze rozwijanie współpracy w przyszłości. 

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  Kielce – miasto z dużym potencjałem 

  Kielce są największym miastem, a zarazem stolicą województwa świętokrzyskiego. Jego atutem jest istnienie prężnego przemysłu metalurgicznego, który rozwija się najszybciej w Polsce. Dla przedsiębiorców ważne są również niskie koszty pracy oraz obecność młodej kadry, która może się pochwalić dobrym wykształceniem oraz wysokimi kwalifikacjami. 

  Dzięki obecności zachodniego węzła S7, Kielce są dobrze skomunikowane z resztą kraju, co ma duże znaczenie dla branży logistycznej, magazynowej oraz dla rozwoju transportu. Miasto leży relatywnie niedaleko od ważnych ośrodków urbanistycznych w Polsce: od Warszawy, Krakowa, Katowic czy Łodzi. Ta odległość nie przekracza 200 km, dlatego miasto może być atrakcyjnym miejscem dla inwestorów.  

  Jest to także miasto, które jest dobrą lokalizacją dla nowych podmiotów gospodarczych, które chciałyby doskonalić metody pozyskiwania klientów. Kielce są siedzibą wielu liczących się przedsiębiorstw: 

  1. Bims Plus FHH Sp. z o.o., 
  2. Zakład Doskonalenia Zawodowego, 
  3. Mistama Com Sp. z o.o., 
  4. Hurtownia Spożywcza R-R spółka jawna, 
  5. PRI Fart Sp. z o.o., 
  6. Trakt SA, 
  7. MPK Sp. z o.o., 
  8. Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o., 
  9. 4ECO Sp. z o.o., 
  10. ZIO-MAX Sp. z o.o. 

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top