Generowanie lead'ów w Szczecinie

Prowadzisz firmę na terenie Szczecina? Chcesz podnieść wyniki sprzedażowe, pozyskać nowych, potencjalnych klientów dla Twoich usług i produktów? Skontaktuj się z nami.

Jak zwiększyć sprzedaż generując leady sprzedażowe?

Co to jest lead? Aby dobrze zrozumieć czym jest generowanie leadów, trzeba najpierw zająć się samym pojęciem lead. Czym jest lead? Lead to inaczej mówiąc dane kontaktowe do kogoś, kto już wyraził wstępne zainteresowanie naszym produktem czy usługą. Oczywiście, można zdobyć dane kontaktowe do kogoś, kto nie chce skorzystać z oferty, ale to mija się z ideą leadu. Wyobraźmy sobie sytuację, którą miał każdy z nas. Dzwoni telefon, jakiś nieznany numer. Odbieramy telefon, a osoba po drugiej stronie słuchawki bezskutecznie próbuje przekonać nas do skorzystania z czegoś, czego w ogóle nie potrzebujemy. Fakt, że znali nasz numer telefonu, nie oznacza jeszcze, że był to lead sprzedażowy.

A teraz inna sytuacja. Szukasz perfum, które spełnią Twoje wymagania. Wchodzisz więc na stronę internetową wybranej marki i w kilka minut wypełniasz ankietę, która pomoże Ci znaleźć idealny zapach. Na samym końcu podajesz swój adres mailowy, aby otrzymać wynik ankiety. Od tego momentu marka ta będzie posiadać lead, ponieważ w jakiś sposób wyraziłeś zainteresowanie ich ofertą. Jak zwiększyć sprzedaż? Właśnie w taki sposób.

Jak działa lead generation w Szczecinie?

Pozyskiwanie klientów za pomocą lead generation to nic innego jak wychodzenie do ludzi z Twoją ofertą. Niezależnie od sposobu pierwszego kontaktu, generowanie leadów polega na wzbudzeniu zainteresowania potencjalnego klienta. Kiedy już zdobędziesz jego uwagę, zyskujesz szansę na sprzedaż. 

CHCESZ POZYSKAĆ NOWYCH KLIENTÓW? 
SZUKASZ OFERTY GENEROWANIA LEAD’ÓW DLA SWOJEJ FIRMY?

Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą

  Generowanie leadów sprzedażowych – proces

  Teraz, kiedy wiemy już czym jest generowanie leadów b2b i indywidualnych możemy zapoznać się z procesem pozyskiwania nowych klientów. Oto, jak wygląda proces:

  1. W pierwszej kolejności określ personę, czyli swojego idealnego klienta. Kim jest? Czym się zajmuje? Co robi w wolnym czasie i gdzie mieszka? Stworzenie persony nie zajmie Ci wiele czasu, a na pewno pomoże dotrzeć do właściwych osób z Twoją ofertą.
  2. W następnym kroku pomyśl, jak pozyskać klienta na usługi? Czy będzie to przez stronę internetową, przez maila, a może w kontakcie bezpośrednim?
  3. Wezwij klienta do działania, czyli wszechobecne w marketingu call to action. Prawda jest taka, że możesz mieć najlepszą kampanie marketingową na świecie i nic z tego nie mieć. Jeśli nie wezwiesz klienta do działania, sam nie wyjdzie z inicjatywą pozostawienia do siebie kontaktu.
  4. Jak zwiększyć sprzedaż wykorzystując pozyskiwanie leadów b2b? Zacznij działać i kontaktować się z nimi.

  Szukasz jakościowych lead’ów dla swojej firmy? Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą.

  Jak pozyskać klienta, czyli kwalifikowanie leadów

  Jak już zostało wspomniane, leady sprzedażowe to kontakty do tych osób, które wyraziły choćby minimalne zainteresowanie Twoją ofertą. Zatem jak zdobyć więcej klientów? Przede wszystkim musisz odseparować potencjalnych klientów, którzy faktycznie mogą zostać Twoimi klientami od tych, którzy nimi nie zostaną. Jest to pierwszy etap kwalifikowania kontaktów.

  W kolejnym kroku dowiedz się czegoś o swoich nowych kontaktach. Czy pozostawili go ludzie, którzy mogą kupić już teraz? A może są zainteresowani, ale na zakup zdecydują się dopiero w przyszłości, na przykład, gdy cena będzie nieco niższa. Dzięki temu będziesz mógł odezwać się do nich wtedy, gdy na przykład w ofercie znajdą się promocyjne ceny.

  Pozyskiwanie leadów – metody pozyskiwania klientów

  • media społecznościowe,
  • SEO, czyli pozycjonowanie stron internetowych,
  • subskrypcja newslettera na Twojej stronie internetowej,
  • Kontakt telefoniczny,
  • Dobrą odpowiedzią na pytanie jak pozyskać nowych klientów jest kontakt bezpośredni u potencjalnego klienta.

  Kwalifikowane lead’y bezpośrednio do Twojej skrzynki mailowej. Sprawdź.

  Skorzystasz na 2-4 nowych klientach tygodniowo?

  Umów się na bezpłatną konsultację ze swoim doradcą i zacznij kampanię generowania leadów już dzisiaj

  Scroll to Top