6 polskich i ultra efektywnych narzędzi sprzedażowych. Czy na pewno je znasz?


Czas czytania artykułu: 13 minut(y)

Ludzki element sprzedaży nigdy nie zniknie – to fakt. Faktem jest również to, że sprzedaż jest długim procesem.

Po co więc utrudniać to, co i tak nie zawsze należy do najłatwiejszych? Nowoczesny sprzedawca wykorzystuje mądre narzędzia, które wpływają na jego efektywność, a przede wszystkim wyniki sprzedażowe. Z tego powodu poświęcanie czasu i pieniędzy na ich zbadanie zawsze będzie Ci się opłacać. Włącz zatem swoją inteligencję sprzedażową i zapomnij o tradycyjnych metodach poszukiwania klientów. Wejdź w nową erę rozwiązań ułatwiających życie, wykorzystaj automatyzację i zyskaj czas na to, co naprawdę ważne. Wyprzedź w ten sposób konkurencję i zyskaj przewagę jeszcze w przedbiegach.

W tym artykule zamierzamy zbadać 6 naprawdę efektywnych narzędzi sprzedażowych, które wpłyną na zwiększenia wyników, poprawy wydajności oraz pomocy w generowaniu większych przychodów. Dodaj je do swojego arsenału swoich tajnych broni i wygraj każdą bitwę o nowego klienta. Do dzieła!

 

1. Inflow CRM – Prosty CRM Online dla Małej Firmy

Inflow CRM to nowy polski system CRM zaprojektowany z myślą o niewielkich firmach, które w codziennej pracy napotykają problemy związane z zarządzaniem bazą klientów i kontaktów oraz gubią potencjalne szanse sprzedażowe przez brak zarządzania lejkiem sprzedażowym. W Inflow CRM znajdziemy m.in coraz bardziej powszechną tablicę kanban wykorzystywaną do zarządzania szansami sprzedaży. Pomimo bardzo atrakcyjnej ceny, która wynosi zaledwie 9 zł miesięcznie lub 90 zł rocznie za użytkownika w pakiecie Inflow Starter mamy do dyspozycji profesjonalne i przyjazne narzędzie do zarządzania szansami sprzedaży zbliżone możliwościami do tego co możemy znaleźć w dużo droższym i popularnym CRMi-ie Pipedrive. 

Ale to nie jedyna mocna strona Inflow CRM. Oprócz przyjaznego zarządzania szansami sprzedaży mamy również do dyspozycji możliwość łatwej konfiguracji poszczególnych modułów, dodania własnych pól oraz tworzenia dodatkowych list w modułach. Warto również zwrócić uwagę na bardzo rozbudowane możliwości konfiguracji uprawnień dla użytkowników. Jeżeli chcemy ograniczyć widoczność wybranych rzeczy części użytkowników możemy to zrobić w prosty sposób pomimo naprawdę wielu scenariuszy uprawnień, które przewiduje Inflow CRM. 

Inflow CRM oferuje dodatkowo niestandardowy pakiet Inflow Event przeznaczony dla firm szkoleniowych i organizatorów innych wydarzeń. Twórcy zapewniają, że to nie ostatni pakiet branżowy i planują stworzyć rozwiązania dla wielu branż, dzięki czemu przedsiębiorcy działający w specyficznych warunkach będą mieli możliwość skorzystania z niedrogiego narzędzia dostosowanego do ich branży. 

Swoim komentarzem na temat systemu, podzielił się z nami jeden z twórców, Grzegorz Wesołowski, CEO Inflow CRM:
Inflow CRM powstał jako wynik kilku lat pracy przy wdrożeniach CRM-ów w mniejszych i większych firmach. Tworząc własny produkt chcieliśmy nie tylko zaoferować kolejny CRM, których na rynku jest wiele, ale chcieliśmy przede wszystkim znaleźć odpowiedź na potrzeby klientów. 

Grzegorz Wesołowski: Produkt jest wciąż młody, ale w naszej wizji chcemy stworzyć proste i przyjazne narzędzie w rozsądnych pieniądzach, które daje możliwość łatwej konfiguracji i dostosowania. Już teraz Klienci bardzo pozytywnie reagują na możliwość łatwego dostosowania modułów oraz pierwszego pakietu branżowego Inflow Event. 

Kolejnym elementem, który był dla nas bardzo ważny, to danie możliwości łatwego zarządzania procesem sprzedażowym,  przy wykorzystaniu tablic kanban. Dążymy do tego, aby nasza tablica kanban była bardziej dopracowana i przyjazna niż to co handlowcy mogą znaleźć obecnie chociażby w Pipedrive.

Aktualnie pracujemy nad kolejnymi funkcjami i usprawnieniami obecnych możliwości systemu. Niebawem pojawią się kolejne integracje, ale tym z czego jesteśmy bardzo dumni i mamy nadzieję, że już niebawem będziemy mogli przekazać do użytku naszym klientom jest kreator modułów.

Obecnie niewiele jest na rynku rozwiązań CRM w modelu Software as a Service, które dają możliwość łatwego tworzenia własnych modułów, a już na pewno w nie tak atrakcyjnej cenie jak będzie to dostępne w Inflow CRM.

Dzięki tej funkcji nasi klienci nie będą musieli iść na kompromisy i jeżeli w ich biznesie będzie potrzebny dodatkowy moduł to będą mogli go szybko wyklikać. Chcemy również budować bazę gotowych szablonów modułów i całych pakietów branżowych.”

 

2. BAZO.pl – Pozyskuj więcej kontaktów biznesowych ze strony

Zwiększenie sprzedaży i pozyskiwanie wysokiej jakości leadów jest wyzwaniem dla działów handlowych. Narzędzia wspierające sprzedaż pozwalają osiągnąć lepsze wyniki i efektywniej pracować zespołom sprzedażowym. Takim narzędziem jest BAZO – aplikacja do pozyskiwania leadów ze stron internetowych. Jak to działa?

Dzięki autorskiemu algorytmowi BAZO identyfikuje użytkowników odwiedzających strony internetowe, pozwala stworzyć atrakcyjne, spersonalizowane komunikaty zachęcające do zostawienia kontaktu i analizuje ruch na stronie w dużo prostszy sposób niż Google Analytics. BAZO świetnie sprawdza się w sprzedaży B2B, czego przykładem jest firma IT – Industi Software&Branding.

Mój cały Zespół korzysta z BAZO. Dzięki temu jesteśmy w stanie pozyskiwać wysokiej jakości leady i zwiększać sprzedaż nawet o 30% w miesiącu – mówi Krzysztof Dębniak Dyrektor Sprzedaży.

Regularnie moi sprzedawcy logują się do BAZO. Sprawdzają kto odwiedził naszą stronę i czego konkretnie szukał. Następnie kontaktują się z firmą i odpowiednio modyfikują skrypt sprzedażowy – tak aby mówić tylko o rzeczach potencjalnie interesujących klienta – kontynuuje. Dla wybranych klientów tworzymy też spersonalizowane komunikaty, które wyświetlają się gdy wejdzie ponownie na stronę – „Cześć Ultrano! Nie wiesz co wybrać? Zostaw numer – oddzwonimy”. W ostatnim miesiącu około 40 klientów zostawiło kontakt do siebie dzięki tego typu wiadomościom. Co tydzień Industi dostaje raport z odwiedzin strony. Kiedy chcą poznać dokładne statystyki po prostu logują się do aplikacji i przeglądają analizy. BAZO pozwala realizować sales strategy i skutecznie zwiększać sprzedaż. Czy znasz kogoś kto nie chce sprzedawać więcej?

Sales strategy, KPI, budżety marketingowe – żadnemu sprzedawcy te słowa nie są obce. Dzięki narzędziom marketing automation można szybko i skutecznie osiągnąć założone wskaźniki i maksymalnie wykorzystać potencjał swojej strony. Dobrze zainwestować w aplikacje, które efektywnie wspierają pracę zespołów marketingu i sprzedaży. Taką aplikacją jest BAZO – narzędzie do generowania leadów, czyli kontaktów biznesowych ze strony internetowej.

Jak to działa? BAZO działa dzięki wpięciu kodu w stronę internetową. Po instalacji do aplikacji podpinani są sprzedawcy, dzięki czemu uzyskują dostęp do zbieranych przez nią danych. Jeśli dana firma wchodzi na stronę internetową aplikacja ja rozpoznaje – wie co użytkownik robił na stronie, jak długo był na poszczególnych podstronach i ile trwała jego sesja. Jeśli odwiedzi stronę kolejny raz przywita go spersonalizowany komunikat zachęcający do zostawienia telefonu, maila czy wiadomości. Oczywiście wyłącznie jeśli właściciel strony chce taki komunikat stworzyć.

Co dalej z pozyskanym leadem?

Zespół sprzedaży:

 • może bezpośrednio skorzystać z listy leadów, czyli listy użytkowników wchodzących na stronę;
 • może użyć informacji jakie klient zostawił dla niego z wykorzystaniem pop upu, a które otrzyma bezpośrednio na maila.

Ale to nie wszystko! Dzięki swoim funkcjonalnościom BAZO jest wykorzystywane do:

 • analizy ruchu na stronie w prosty i przejrzysty sposób. Nie potrzebujesz szkolenia ani specjalistycznej wiedzy, żeby wiedzieć co dzieje się na Twojej stronie internetowej;
 • obserwowania działań konkurencji na Twojej stronie! Wiesz czego szuka i ile czasu na to poświęca;
 • tworzenia person marketingowych – wiesz kim są Twoi klienci, z jakich urządzeń wchodzą i jakie podstrony cieszą się największą popularnością.
 • pozyskiwania informacji o instytucjach państwowych odwiedzających Twoją stronę.

W ten sposób z naszej aplikacji korzystają takie firmy jak Vosti (fotowoltaika), Industi Software&Branding, Pol-eko Aparatura (sprzęt laboratoryjny), Vilaro (marketing), Cushwake (doradztwo w nieruchomościach komercyjnych) czy Konfederację Lewiatan. Sprawdź koniecznie co BAZO może zrobić dla Twojej sprzedaży?

O planach na rozwój aplikacji opowiedziała nam Patrycja Olchowska, Marketing & Delivery Manager BAZO
“Mamy za sobą trzy duże developmenty i wszystkie one powstały jako odpowiedź na potrzeby naszych klientów. Poprzedzaliśmy je badaniami z użytkownikami i testami. Następnie zbieraliśmy feedback i analizowaliśmy go pod kątem biznesowym oraz technicznym. Obecnie swoje wysiłki będziemy koncentrować na rozwoju integracji z innymi systemami i programami do zarządzania sprzedażą oraz na rozwoju serca naszej aplikacji, czyli algorytmu. Dzięki temu będziemy w stanie jeszcze dokładniej identyfikować użytkowników. Dodatkowo będziemy wprowadzać szereg drobnych funkcji, które usprawnią korzystanie z narzędzia (do ostatnich należał np. capping).”

BAZO wspiera sprzedaż i generowanie leadów

Proces ten odbywa się wielopłaszczyznowo, a samo wsparcie można opisać posiłkując się feedbackiem od aktualnych klientów:
 1. Aplikacja identyfikuje kto wchodzi na stronę internetową i co na niej robi, dzięki temu wiemy kim są Twoi klienci – to pomaga w budowaniu person i analizie behawioralnej użytkownika na stronie.
 2. Narzędzie tworzy listę leadów na podstawie wejść użytkowników na stronie, którą można wygenerować do Excela i dać swoim handlowcom, którzy kontaktują się z poszczególnymi firmami. Aplikacja daje również możliwość bezpośredniego przejścia do LinkedIn’a danej firmy – wyświetli wtedy wszystkie osoby, które pracują w firmie co znacznie ułatwia kontakt.
 3. Narzędzie daje możliwość ustawienia spersonalizowanych pop upów, czyli komunikatów dzięki którym osoby wchodzące na stronę mogą zostawić maila, numer telefonu lub pytanie. Są nieporównywalnie skuteczniejsze niż formularze oraz chaty – jak wspomniała Patrycja – jest to ulubiona forma naszych klientów, w zdecydowanej większości stosują ją wszyscy bo jak to określają “leady same wpadają”.
 4. Modyfikacja skryptów sprzedażowych – skoro sprzedawca wie czego klient szuka bo jest w stanie sprawdzić które zakładki go interesowały to skupia się głównie na tych produktach/usługach. Sprzedawca widzi jakie było zainteresowanie danym produktem – wszak widzi długość sesji na zakładce. Zatem handlowiec jest w stanie odpowiednio modyfikować skrypt sprzedażowy, oszczędzając czas swój i klienta. Funkcja ta, sprawdza się w branży szkoleniowej, consultingowej – takiej gdzie klient sam do końca nie wie czego szuka i dobrze mieć punkt wyjścia, a każda informacja o jego preferencjach jest ważna.
 5. Część klientów wykorzystuje BAZO żeby widzieć czy “szpieguje” ich konkurencja – jak często, kiedy, na jakich zakładkach. Ta grupa nie włącza pop upów ponieważ nie chce ujawniać że korzysta z BAZO. Pozyskaną wiedzę wykorzystują na różne sposoby np. modyfikacja treści w zakładkach – najczęściej korzystają z tego branże wysokich technologii.
 6. Ciekawostką jest również monitorowanie odwiedzin np. z ZUS : )

 

3. Sellizer – Monitoring i analityka ofert sprzedażowych

Sellizer to doskonałe narzędzie, które pozwoli Ci poznać swoich klientów i poprawić proces sprzedaży. Według autorów aplikacji, sprzedaż może się zwiększyć nawet 9-krotnie! Narzędzie umożliwia wysyłkę spersonalizowanych ofert bez skomplikowanych wdrożeń. Jako sprzedawca, potrzebujesz zaledwie 30 sekund, aby wysłać ofertę dzięki wspólnej platformie. Właśnie w niej sprawnie dodasz wszystkie niezbędne pliki, z którymi klient zapozna się z łatwością, nawet na smartfonie. Szybko, bezpiecznie i bez obawy, że Twoja wiadomość trafi do spamu.

Oprogramowanie umożliwia wygodne integracje, również z systemami do zarządzania relacjami z klientami CRM. Ta funkcja sprawia, że jesteś na bieżąco dzięki powiadomieniom SMS i zawsze będziesz wiedział, kto przeczytał Twoją ofertę. Nie tracisz przy tym czasu na niepotrzebne pytania. Dzięki temu, masz możliwość skontaktowania się z klientami, którzy właśnie czytają Twoją ofertę, a Ty w czasie rzeczywistym jesteś w stanie pomóc im w podjęciu decyzji. Dzięki temu Twoje szanse na sprzedaż wzrastają nawet 9-krotnie. Ponadto, Sellizer dostarczy Ci niezbędne dane, które pomogą poprawić skuteczność przesyłanych ofert. Wykorzystasz je, aby usprawnić proces sprzedaży oraz stworzysz lepsze oferty.

W pracy przedstawiciela handlowego, Sellizer pomaga rozwiązać kilka podstawowych problemów:

 • Zwiększyć wyniki sprzedaży – Aplikacja powiadomi Cię SMS-em, gdy klient otworzy ofertę. Podtrzymasz zbudowaną relację i zadzwonisz do osoby, która właśnie czyta Twoją ofertę. Na tej podstawie, omówisz najważniejsze punkty, rozwiejesz wątpliwości i pomożesz w podjęciu decyzji.
 • Poznać potencjalnych klientów – Dowiesz się, kto otwiera Twoje oferty, które strony czyta, ile czasu na nich spędza oraz co go zainteresowało. Przeanalizujesz i wyciągniesz wnioski, aby pracować skuteczniej.
 • Poprawić efektywność działów sprzedaży – Sellizer pozwoli Ci podejmować właściwie decyzje we właściwym czasie. Dzięki rozbudowanym statystykom i zautomatyzowanym raportom łatwo przeanalizujesz i zrozumiesz działania zespołu sprzedażowego.

Sellizer łączy dwa światy: handlowca oraz klienta. Handlowiec otrzymuje dostęp do narzędzia, które efektywnie wspiera proces sprzedaży. Klient ma pewność, że firma skontaktuje się z nim, gdy ten zastanawia się nad otrzymaną ofertą. Dzięki temu handlowcy mogą skupić się na gorących leadach, a klienci otrzymają odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Wykorzystaj Sellizera i zmotywuj handlowców.

Marcin Zaborowski – pomysłodawca i prezes Sellizer, zakochany w nowych technologiach. Odpowiadał za tworzenie i budowę ponad 10 biznesów. Pracował dla ponad 200 marek, m.in. HTC, NB, 4F.
Sellizer to narzędzie, które stale rozwijamy i z racji sprzedaży głównie pakietów enterprise, wielu rzeczy nie ma jeszcze na stronie produktu (np. użycie kodów JavaScript, dzięki którym np. można wyświetlać reklamy na Facebooku/Google’u osobom, które otwarły naszą ofertę czy mechanizmy machine learning, podpowiadające która oferta jest bliższa zamknięcia). Obecnie obejmujemy wycinek procesu sprzedaży – ofertowanie, ale nasza wizja zakłada tworzenie narzędzie kompleksowego do automatyzacji i analityki sprzedaży.
Narzędzie początkowo kierowaliśmy do handlowców, którzy wysyłają oferty i tu niektórzy byli zadowoleni z powiadomień o otwarciu oferty (szczególnie ci wysyłający wiele ofert, ale niskomarżowych), inni zaś wysyłali mniej, ale grali o duże marże i korzystali z analityki (wiedzieli, które strony były przeglądane, jak długo, przez kogo itp.)

Marcin Zaborowski: “Co ciekawe, oprócz nich widzimy zainteresowanie coraz większej ilości marketerów – ci wykorzystują Sellizera do wysyłki większych paczek wiadomości (cold mailing), a później przekazują leady do działu sprzedaży. Dzięki temu działy sprzedażowe nie dzwonią do wszystkich, ale do tych, którzy np. otwarli ofertę 2 razy i przejrzeli 70% stron, poświęcając przy tym ponad 2 minuty na lekturę. Oczywiście są pewniejsi w rozmowie, bo widzą co klient przeglądał i mogą poprosić klienta o ponowne otwarcie oferty celem omówienia – wtedy na żywo widzą na komputerze, czy klient podąża za ich opowieścią (przełącza strony oferty).

Również po wprowadzeniu kodów JavaScript otrzymujemy sporo zapytać od agencji marketingowych, które proponują klientom wykorzystanie Sellizera do wysyłki ofert (dzięki temu mogą wygospodarować dodatkowe budżety na reklamy Google/Facebook).

Na rynku jesteśmy od 2017 roku, ale dopiero się rozpędzamy. Nawet pewien Bank chce nas dodawać do swoich kart debetowych dla biznesu, więc to będzie bardzo ciekawy rok!”

4. Salesbook – Aplikacja dla handlowców nowej generacji

Salesbook wychodzi naprzeciw handlowcom, dla których godziny spędzone na spotkaniach z klientami, przygotowywaniu prezentacji i ofert czy opisywanie całego dnia pracy w systemie CRM stanowią codzienność. Statystycznie sprzedawca poświęca tylko 30% czasu na działania sprzedażowe, a całą resztę zajmują mu działania operacyjne co skutecznie ogranicza jego możliwości zarobkowe.

Salesbook to doskonałe narzędzie dla każdego handlowca, który spotyka się z klientami i przekonuje ich do zakupu produktów lub usług. System najlepiej sprawdza się w sprzedaży konsultatywnej do segmentów B2B i B2C, szczególnie w kanałach sprzedaży mobilnej (przedstawiciele handlowi, inżynierowie sprzedaży) lub sprzedaży stacjonarnej (salony, biura sprzedaży, stoiska na targach i konferencjach). Salesbook umożliwia przejście – krok po kroku – wszystkich etapów rozmowy handlowej w celu zidentyfikowania potrzeby klienta i dobrania dla niego najlepszej oferty. System umożliwia także personalizację oferty czy konfigurację produktu pod potrzeby klienta jeszcze w trakcie trwania spotkania.

Salesbook dostarcza również cennych informacji samym managerom. W panelu dostępnym przez przeglądarkę, w którym znajdują się między innymi:

 • raporty dotyczące jakości rozmów handlowych
 • dane rzeczywiste dotyczące spotkań z klientami
 • analiza skuteczności sprzedawców na tle najlepszej grupy handlowców
 • informacje na temat treści, które mogą wywierać największy wpływ na klienta
 • najbardziej efektywne ścieżki sprzedaży
O poradę na temat Salesbook’a poprosiliśmy Dariusza Nawojczyka, Chief Marketing & Sales Support Officer:
Większość szefów sprzedaży oczekuje od swoich zespołów polepszania wyników każdego roku. Ale jeśli przyjrzymy się samemu procesowi sprzedaży, to okaże się, że prawie nic się w nim nie zmienia. Dochodzimy w ten sposób do paradoksu – menedżerowie oczekują zmian, a z drugiej strony bardzo rzadko są w stanie dostarczyć swoim ludziom narzędzi, które coś realnie poprawią. W ten sposób handlowcy zostają sami z problem, a jego najczęstszym rozwiązaniem jest praca po godzinach.
W Salesbooku wierzymy, że XXI wiek może zawitać też do sprzedaży bezpośredniej, a firma może wyposażyć swoich doradców w narzędzia, które pomogą im zamykać więcej szans sprzedażowych, szybciej i w krótszym czasie. Handlowiec wyposażony w tablet, na którym działa aplikacja odzwierciedlająca cały proces rozmowy z klientem, zawierająca kalkulatory, ankiety, porównywarki, umożliwiająca podpisanie umowy i wysłanie od razu pełnego podsumowania spotkania, staje się kimś atrakcyjnym dla swojego rozmówcy.
A to ma bezpośrednie przełożenie na jego skuteczność. Badania pokazują, że aż 67% nabywców, których doświadczenie sprzedażowe było pozytywne, jest w stanie zapłacić więcej za produkt niż u konkurencji. Kto chciałby przegapić taką szansę?
I finalnie, Salesbook jest też rewolucją w sposobie analizy sprzedaży bezpośredniej. Menedżerowie mają pierwszy raz w historii szansę na przyjrzenie się szczegółowym danym na temat tego, ile trwają spotkania, gdzie i jakie materiały zostały zaprezentowane klientowi. Widzą, które spotkania są efektywne i które mają największe prawdopodobieństwo zamknięcia. Na podstawie takich informacji mogą opracować optymalne ścieżki sprzedaży i powielać je na całą sieć doradców.

5. FastTony.es – Reklamy na Facebook’u i Instagramie, które robią się same

FastTony to narzędzie wspierające promocje oraz sprzedaż poprzez platformę Facebook & Instagram. Zaawansowane metody automatyzacyjne pozwalają nie tylko zaoszczędzić czas, ale przede wszystkim, osiągać ponad przeciętne wyniki i rezultaty inteligentnych kampanii. Automatyzacja w kampaniach, zaawansowane targetowanie, reguły automatycznych odpowiedzi i liczne integracje, to tylko niektóre przewagi rynkowe jakie osiągniesz dzięki tej aplikacji.

FastTony sprawi, że w prosty sposób stworzysz posty i reklamy, które dzięki AI sprzedają więcej. Twórcy stworzyli narzędzie, które automatyzuje kampanie na Facebooku, udostępnia i rozwija niestandardowe formaty reklamowe. Wszystko po to, aby reklamy były jeszcze skuteczniejsze, a posty – bardziej angażujące. Narzędzie posiada szereg funkcji, których nie znajdziesz korzystając ze standardowego managera reklam Facebook’owych jak np. reklamy sterowane pogodą, które automatycznie uruchamiają lub pauzuja kampanię w zależności od warunków pogodowych. W ten sposób zareklamujesz rękawiczki, gdy zacznie sypać śnieg lub leki na ból głowy, gdy spada ciśnienie. Intuicyjna obsługa oraz ponad 40 różnych integracji sprawia, że z aplikacji może korzystać każdy, nawet bez zaawansowanej znajomości standardowego managera reklam.

Nigdy więcej nie będziesz musiał(a) angażować programisty do pracy nad Twoją kampanią czy samodzielnego wklejania kodów na stronę. Dzięki dostępnym pluginom uruchomisz kampanię remarketingową czy dynamiczne kampanie produktowe dla e-commerce w kilka sekund. Liczne integracje pozwalają połączyć kampanie na Facebooku z firmowym CRM, akcjami SMS czy wysyłkami e-mail, a nawet wszystkimi tymi kanałami jednocześnie. To oznacza wyższą sprzedaż przy mniejszym nakładzie pracy.

Potęga automatyzacji i podpowiedzi sprawia, że FastTony sam podpowie Ci, co zmienić w kampanii, by działała jeszcze lepiej – zasugeruje odpowiednią stawkę oraz przeanalizuje grupę docelową. Z kolei dzięki automatyzacji Twoje reklamy zatrzymają się, zmienią stawki, zmienią kreację, a wszystko to zgodnie z scenariuszem który przygotujesz. Dla ułatwienia i jeszcze większej wygody, narzędzie dostępne jest także przez aplikację mobilną, w której zarządzasz kampaniami na tablecie lub smartfonie. Jako sprzedawca, otrzymasz powiadomienia o każdym przychodzącym leadzie i jednym klikiem oddzwoń lub napisz maila. Włączaj lub wyłączaj kampanie, zmieniaj stawki w kampanii, edytuj grupę docelową.

6. Autenti – Platforma do elektronicznego podpisu dokumentów

Wymiana dokumentów, w codziennej pracy osób związanych ze sprzedażą, kojarzy się często z niemałym bólem głowy. Zagubione przesyłki kurierskie, niewyraźne skany, kilkukrotne wysyłanie tych samych dokumentów, stracone godziny nieefektywnej pracy. A to wszystko po to, żeby dopełnić zwykłej formalności jaką jest złożenie podpisu na wcześniej zaakceptowanym dokumencie.

Autenti rozwiązuje ten problem jednym kliknięciem, umożliwiając wszystkich stronom, podpis dokumentów w ramach jednej platformy. Dla sprzedawców myślących o poprawie efektywności swojej pracy to rozwiązanie jest niemalże idealne. Oszczędność czasu, oszczędność kosztów, możliwość złożenia podpisu bez konieczności posiadania podpisu elektronicznego, obsługa wielu dokumentów jednocześnie, a to wszystko w pełni legalne i prawomocne. Można więcej?

Zawierane dzięki Autenti umowy i podpisywane dokumenty są prawnie wiążące na terenie całej UE. Bez względu na to gdzie jesteś Ty i Twoi klienci, podpisanie dowolnego dokumentu zajmuje mniej niż 1 minutę, a cały proces obiegu dokumentów skraca się diametralnie. “Marku, jakie były ustalenia z klientem XYZ sprzed 2 lat?” – kojarzysz taką sytuację? Przypominasz sobie ile czasu zajęło Ci znalezienie odpowiedzi na tak proste pytanie? Od momentu kiedy Autenti staje się platformą do przechowywania dokumentów firmowych, problem znika w oka mgnieniu. Dostęp do dokumentów mają wszystkie zainteresowane osoby: właściciel firmy uprawniony do składania podpisów, księgowa wystawiająca faktury oraz osoba tworząca dany dokument np. przedstawiciel handlowy. Autenti umożliwia wysłanie dokumentu do podpisu przez wiele osób. Dzięki temu łatwiej i szybciej zbierzesz podpisy od zarządu i klienta czy wieloosobowej reprezentacji. Dokument może zostać wysłany nie tylko do podpisu, ale również do wglądu. Oznacza to, że adresat nie musi podpisywać dokumentu, ale widzi cały przebieg procesu jego podpisywania jak i otrzymuje dostęp do podpisanej wersji. Dzięki temu szybciej przekażesz dokumenty do działu prawnego, księgowego czy do archiwum.

Wielu sprzedawców działa w terenie, a proces drukowania i wysyłania dokumentów ogranicza do jednego dnia, w którym znajdą się w końcu w biurze. Aż 30% wszystkich dokumentów podpisywanych przez Autenti jest podpisywana na smartfonach. Autenti działa tak samo sprawnie na laptopie, tablecie czy smartfonie, w każdym miejscu na Ziemi z dostępem do internetu. Co więcej, Twój odbiorca nie musi posiadać konta w Autenti, żeby podpisać dokument.

 

4.9/5 - (24 ocen/y)

Autor artykułu:

 • hotLead.pl

  Pozyskiwanie klientów, generowanie leadów sprzedażowych (B2B), outsourcing sprzedaży w Polsce i zagranicą. Skup się na obsługiwaniu, a nie pozyskiwaniu klientów i zajmij się tym, co naprawdę ważne dla Twojej firmy.

  View all posts

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top