Zmasowany atak – 5 najlepszych programów mailingowych


Czas czytania artykułu: 5 minut(y)

Kto nigdy nie wysłał mailingu – niech pierwszy rzuci kamieniem.

Chociaż często – niesłusznie zresztą – e-mail marketing kojarzy się z masową wysyłką spamu do przypadkowej listy kontaktów,  to jest narzędzie, z którego korzysta każda nowoczesna firma. To najszybszy, najprostszy i najbardziej skuteczny sposób na bezpośrednie dotarcie do klienta – wg badań ROI z wysyłek mailingowych to 3800%!!!!! (każda zainwestowana złotówka to 38 zł dla firmy [i])

Sposobów na wysłanie kampanii mailingowej do wybranej grupy klientów jest mnóstwo – my zaproponujemy Wam dziś 4 najlepsze, naszym zdaniem, platformy, które ułatwią przygotowanie profesjonalnych, pięknych i skutecznych wysyłek.

 

1. FRESHMAIL – Skuteczny mailing i newslettery

Jeśli kiedykolwiek szukałeś  programu do wysyłki mailingu, to z pewnością na szczycie listy pojawił się FreshMail. Trudno znaleźć drugi system, który oferuje tak wiele możliwości, a przy tym jego obsługa nie przyprawia nas o siwe włosy.

FreshMail

FreshMail to nie tylko narzędzie do e-mail marketingowe. Przyda się także do masowych wysyłek smsów, maili transakcyjnych i organizacji webinarów. Tyle możliwości w jednym miejscu, że aż żal nie skorzystać.

Co w środku?

 • intuicyjny kretaor wiadomości FreshMail Designer.
 • 150 gotowych szablonów do wykorzystania
 • możliwość zaimportowania i edycji szablou html
 • import baz danych wieloma metodami
 • automatyczne zarządzanie listami
 • kreator Landing Pages, pop upów

Co warte zauważenia, Freshmail umożliwia generowanie bardzo zaawansowanych statystyk wysyłek, dzięki czemu każdy kolejny mailing będzie coraz lepszy! Dodając do tego funkcję targetowania wysyłek na bazie danych behawioralnych i geolokalizacji, otrzymujemy pakiet, z którym podbijemy marketingowy świat.

 

CENA OD: 50zł/miesięcznie

DARMOWY TRIAL: TAK

SYSTEM ANTYSPAM: TAK

WERSJA PL: TAK

 

2. GETRESPONSE – Oprogramowanie do email marketingu i autorespondery

To kolejna bardzo rozbudowana platforma do przeprowadzania masowych działań e-marketingowych. Przy jego pomocy nie tylko roześlemy mailing do listy naszych klientów, ale także przygotujemy Landing Page, poprowadzimy webinar lub uporządkujemy wszystkie nasze dane przy pomocy prostego systemu CRM.

GetResponse

Stworzenie mailingu w podstawowej wersji nie zajmuje całego dnia – system jest na tyle intuicyjny, że nawet osoby, które wcześniej nie miały styczności z tymi tematami, bez problemu taką wysyłkę przygotują. Pracę ułatwiają gotowe szablony, których ilość powinna zaspokoić większość potrzeb, ale dla osób bardziej zaawansowanych technicznie istnieje możliwość tworzenia wszystkiego od zera. Do wyboru, do koloru!

Wszelkie wysyłki są sprawdzane systemem antyspamowym, który weryfikuje czy baza adresów, z  których korzystamy jest legalna (tzn. czy adresy nie zostały kupione). Jeśli baza będzie wzbudzała jakiekolwiek wątpliwości – system automatycznie zablokuje wysyłkę i poprosi o weryfikację posiadanych przez nas adresów. Nie jest to popularna praktyka, dlatego zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Moduł statystyk umożliwia dogłębne przeanalizowanie każdej wysyłki –dane można w prosty sposób wygenerować i na ich podstawie planować kolejne działania.

Co jeszcze może zachęcić? Sprawnie działający Support. Może się wydawać, że to podstawa i nic nadzwyczajnego, ale jeśli kiedykolwiek dane Wam będzie rozwiązywać techniczne problemy przez kilka dni – docenicie także ten aspekt. Co tu dużo mówić – GetResponse zasługuje na to, żeby go polecić.

CENA OD: 50zł/miesięcznie

DARMOWY TRIAL: TAK

SYSTEM ANTYSPAM: TAK

WERSJA PL: TAK

 

3. MAILERLITE – Create email marketing your way

Piękno tkwi w prostocie – tym jednym zdaniem można z powodzeniem opisać to narzędzie. Choć wydawać by się mogło, że przy tak prostym interfejsie nie będzie można tutaj za bardzo zaszaleć – nic bardziej mylnego! MailerLite umożliwia stworzenie w pełni profesjonalnych i dobrze prezentujących się wysyłek, przy zachowaniu maksimum łatwości obsługi.

 

Co warte podkreślenia już na samym początku – system jest darmowy do 1000 subskrybentów na liście. To zdecydowanie wyróżnia MailerLite’a na tle innych programów. Poza tym system może pochwalić się także możliwością integracji z większością popularnych platform internetowych(Facebook, WordPress, Shopper, Slack, Trello, Zapier, Shopify i wiele innych).

Przyjazne oprogramowanie pozwala na szybkie i bezproblemowe przygotowanie kampanii mailingowej – można skorzystać z szablonów, a można też „poukładać klocki“ w dowolnie wybranych konfiguracjach. Śledzenie wyników wysyłek, projektowanie pop upów i stron lądowania, a także zarządzanie listami subskrybentów, także nie będa stanowiły żadnego problemu. Czy wspomnieliśmy o geolokalizacji, segmentowaniu  listy odbiorców i nielimitowanej liczbie autoresponderów (także w wersji bezpłatnej)? Szybko, skutecznie, efektywnie – tak właśnie wygląda praca z MailerLite.

 

CENA: 39zł/miesięcznie (do 1000 kontaktów i 12tys. e-maili – FREE)

DARMOWY TRIAL: TAK

SYSTEM ANTYSPAM: TAK

WERSJA PL: TAK

 

4. ACTIVE CAMPAIGN – Marketing automation

W tym przypadku mamy do czynienia z w pełni rozbudowaną plaformą dla profesjonalnych marketingowców. Active campaign łączy w sobie rozwiązania dla mailingu, marketing automation oraz CRM. Choć system jest dosyć prosty i intuicyjny, jego funkcjonalności raczej bardziej przysłużą się do bardziej rozbudowanych wysyłek, niż prostych kampanii. Tym bardziej, że jego cena przewyższa trochę poprzednich konurentów.

Co jest zdecydowanym plusem Active Campaign? Możliwość posiadania na wielu listach wysyłkowych tego samego adresu mailowego, co liczone jest jako 1 unikalny kontakt. Budowanie wiadomości także nie jest specjalnie skomplikowane – edytor graficzny oparty jest na zasadzie „przeciągnij – upuść“. Dodatkowym plusem jest duża ilość możliwych integracji oraz wysoka dostarczalność wysyłek.

Świetną opcją jest też tagowanie i segmentacja kontaktów, co pozwala na odpowiednią personalizację wysyłanych komunikatów. Przydaje się to szczególnie w momencie tworzenia autoresponderów.

Jeśli dysponujesz budżetem i chcesz wdrożyć naprawdę profesjonalne narzędzie do działań w email marketingu, to postaw na Active Campaign.

CENA: 49$/miesięcznie

DARMOWY TRIAL: TAK

SYSTEM ANTYSPAM: TAK

WERSJA PL: NIE

 

5. FIRMAO – Kompleksowe narzędzie do mailingu

Z Firmao CRM każdy mailing, nawet ten kierowany do kilkuset tysięcy odbiorców, dotrze do adresatów. Dodatkowo w statystykach mamy możliwość obserwowania jego skuteczności, co pozwoli wyciągnąć wnioski na przyszłość i poprawiać kolejne kampanie. Firmao posiada możliwość integracji kilku kont z pocztą Gmail.

Firmao to nie tylko program do mailingu. To kompleksowy program umożliwiający zarządzanie firmą online, z wieloma funkcjonalnościami. Wybierając Firmao zyskujemy elastyczne oprogramowanie, w pełni dostosowane do potrzeb i możliwości firmy, z gwarancją kompleksowej opieki i wsparcia użytkowników. Brak konieczności instalowania programu na komputerze, możliwość obsługi systemu z poziomu przeglądarki internetowej czy bezpieczeństwo i natychmiastowy dostęp do danych w chmurze to tylko niektóre powody, dla jakich warto sięgnąć po Firmao.

 

DARMOWY TRIAL: TAK

CENA: OD 29ZŁ ZA UŻYTKOWNIKA NA MIESIĄC

SYSTEM ANTYSPAM: TAK

WERSJA PL: TAK

 

 

 

Koniecznie dajcie znać, jak wyszło Wam spotkanie z naszymi kandydatami. A jeśli znacie inne, godne polecenia platformy do wysyłek mailingowych, zapraszamy do komentarzy.

[i] https://freshmail.pl/blog/skuteczny-email-marketing-czyli-jak-zwiekszyc-roi-p1/

4.7/5 - (17 ocen/y)

Autor artykułu:

 • hotLead.pl

  Pozyskiwanie klientów, generowanie leadów sprzedażowych (B2B), outsourcing sprzedaży w Polsce i zagranicą. Skup się na obsługiwaniu, a nie pozyskiwaniu klientów i zajmij się tym, co naprawdę ważne dla Twojej firmy.

  View all posts

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top