Digital storytelling – czym jest i dlaczego warto stosować?


Czas czytania artykułu: 2 minut(y)

Digital storytelling – czym jest i dlaczego warto stosować?

Digital storytelling to niezwykle ciekawe rozwiązanie, pozwalające na stworzenie przekazu, który wpłynie na wiele różnych zmysłów. W efekcie cyfrowa opowieść staje się wyjątkowym narzędziem, dzięki któremu mamy szanse przykuć uwagę odbiorców i zainteresować ich naszą działalnością. Czym jest i dlaczego warto stworzyć digital storytelling?

 

Digital storytelling – co to? Objaśnienie zagadnienia

Digital storytelling jest sztuką opowiadania historii przy wykorzystaniu innowacyjnych narzędzi technologicznych. Dzięki rozwiązaniu możemy połączyć różne formaty, a mianowicie grafiki, fotografie, tekst, pliki audio oraz wideo. Zaprezentowanie cyfrowej opowieści w taki sposób zachęca odbiorców do bliższego zapoznania się z naszą ofertą, przykuwa ich uwagę oraz sprawia, że zapadamy w pamięci potencjalnych klientów na dłużej.

 

Storytelling digital – jakie elementy powinien zawierać?

Cyfrowe opowieści to opcja, na którą coraz częściej się decydujemy. Jednak, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem, powinniśmy pamiętać o zawarciu w niej najważniejszych, charakterystycznych dla digital storytelling elementów. W pierwszej kolejności warto, abyśmy skupili się na przedstawieniu historii ze swojego punktu widzenia, co pozwoli nam maksymalnie zbliżyć się do odbiorców. Powinniśmy również zadawać dramatyczne pytania, dzięki którym zatrzymamy uwagę adresatów i zadbać, by nasze treści nawiązywały do emocji.

Ponadto dobrym pomysłem w podkręceniu digital storytelling, jest nagrywanie głosu w celu spersonalizowania opowieści. Tonacja oraz barwa naszego głosu umożliwią przekazanie historii w bardziej osobisty sposób. Istotne jest, aby każda część przekazu była zarówno zwięzła, jak i treściwa, w związku z czym opowieść nie stanie się dla odbiorców żmudna.

Możemy skupić się również na rytmie, ponieważ jest on niezwykle istotny w zatrzymywaniu uwagi adresatów. Ostatnim elementem jest dobrze dobrana ścieżka dźwiękowa, pozwalająca nam wywołać zamierzone emocje.

 

Dlaczego warto stosować digital storytelling?

Istnieje wiele korzyści wynikających ze stosowania rozwiązania, jakim jest digital storytelling. To idealny sposób na wzbudzenie ciekawości potencjalnych klientów, wyróżnienie się na tle konkurencji czy kreowanie się na oryginalną markę z przykuwającymi uwagę pomysłami. Cyfrowa opowieść wpływa na różne zmysły, w wyniku czego pobudza wiele obszarów mózgu i wywołuje mnóstwo emocji, które zachęcą adresatów do bliższego zapoznania się z naszą ofertą.

Łącząc kilka różnych formatów możemy w większym stopniu wpłynąć na widzów, przy okazji tworząc wizerunek nowoczesnej marki, z którą współpraca przebiegnie owocnie. Digital storytelling pozwoli nam zaangażować odbiorców, zainspirować i sprawić, że z chęcią podejmą z nami współpracę.

 

Jakie jeszcze metody są skuteczne we współczesnym marketingu i komu powierzyć ich wdrożenie?

Oprócz omawianego przez nas cyfrowego opowiadania historii na uwagę zasługują również opcje, takie jak cold mailing, content marketing, aktywność w mediach społecznościowych czy sieci afiliacyjne, dzięki którym można dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jesteśmy firmą z bogatym doświadczeniem, w wyniku czego przez lata naszej działalności mieliśmy przyjemność współpracować z wieloma klientami z różnych branż, skutecznie dostosowując się do ich wymagań.

Docieramy do nowych odbiorców na wiele różnych sposobów, uwzględniając oczekiwania zleceniodawców i na bieżąco informując ich o wszelkich postępach. Do każdej osoby podchodzimy w indywidualny sposób, dopasowując strategię do aktualnej sytuacji i specjalizacji danej firmy.

5/5 - (5 ocen/y)

Autor artykułu:

  • hotLead.pl

    Pozyskiwanie klientów, generowanie leadów sprzedażowych (B2B), outsourcing sprzedaży w Polsce i zagranicą. Skup się na obsługiwaniu, a nie pozyskiwaniu klientów i zajmij się tym, co naprawdę ważne dla Twojej firmy.

    View all posts

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top